Today I wrote a new blog that I would like to share with the community. It is about getting stakeholders and all their policies to align to make successful smart projects. The blog also references to some smart city frameworks that might be of interest for your project too.
Want to receive updates like this in your inbox?
Get notified about new updates, opportunities or events that match your interests.
Maybe you will also like these updates
Top dag – Trots op projecten dag in Breda

Op 14 september gaan we naar Breda om een verder vervolg te geven aan de Nederlands-Vlaamse samenwerking tijdens de Trots op projectendag. Een festival voor de slimme stad dat je niet wilt missen!
Wil je weten waar je collega’s in Nederland en Vlaanderen mee bezig zijn? Op dit festival gaan we van elkaar leren, werken en doen. Je gaat naar huis met een hoofd vol goede ideeën en een binnenzak vol interessante visitekaartjes. We gaan met elkaar vervolgafspraken maken om met elkaar om samen de volgende stap te zetten om slimme, duurzame, democratische steden te bouwen.
Dat doen we voor Vlaanderen en Nederland samen. In totaal wonen hier 24 miljoen mensen in een van de dichtsbebouwde delen van de wereld. De opgaven in het fysiek en sociaal domein in het gebied zijn vergelijkbaar, de oplossingsroutes zijn soms op een inspirerende manier verschillend. De manier waarop digitalisering wordt ingezet ook. En dat biedt kansen om van elkaar te leren en samen te werken.
Die kansen zijn er omdat we buurlanden zijn, maar ook omdat we allebei zijn van de EU en daar zowel inhoudelijk als zakelijk kansen liggen die we kunnen benutten. Bijvoorbeeld door samen te werken in Europese projecten. Dat doen we in Breda, de stad die gelegen op de grens van Nederland en Vlaanderen, de bruggenbouwer kan zijn tussen deze twee markten.
Meld je nu aan voor de Trots op projecten dag!
Meld je aan als deelnemer | Meld je aan als (pitch)presentator
<strong>Datum en tijd:</strong> 14 september 2023 van 10.00 uur – 17.00 uur.
Locatie: STRND, Slingerweg 76, 4814 AZ Breda.
Voor vragen en/of opmerkingen mail naar zoe@future-city.nl.
How to live with global warming larger then 3 degrees C

In my previous post (in Dutch) I summarized the main conclusions of the IPCC's Final Report: The probability that the world will have warmed by more than three degrees by 2100 is much greater than that we hold it at 1 1/2 degrees Celsius. In this post I will discuss the consequences of this for the world, whether there is still a way out and what the consequences are for Dutch policy.
Programma voor Demodag #20 – Energie, Circulair, Mobiliteit en Digitaal

Op dinsdag 16 mei organiseert Amsterdam Smart City een Demodag rondom onze vier transitiethema’s: energie, circulair, mobiliteit en digitaal. Er staan weer veel mooie initiatieven en vraagstukken op het programma die we met ons netwerk gaan verdiepen en verrijken. De Demodag vindt plaats bij A Lab. De thuisbasis voor een community van maatschappelijk betrokken organisaties, waaronder onze partner Cenex.
Demodagen zijn onderdeel van ons innovatieproces en bedoeld om de voortgang van verschillende innovatieprojecten te stimuleren, hulpvragen op tafel te leggen, dilemma's te delen en anderen te betrekken bij projecten of uitdagingen. Dit gebeurt in de vorm van zogenaamde ‘pitches’, met een korte hulpvraag aan de hele groep, en in werksessies waarin we een aantal vragen met een kleine groep wat grondiger behandelen. Meer informatie over wat de demodagen precies zijn en waarom je mee wilt doen, vind je hier.
Klinkt het programma interessant? Je bent welkom om aan te sluiten. Laat het ons weten in de comments of mail naar info@amsterdamsmartcity.com. De Demodag is van 14:00-16:30 met een borrel na afloop.
PITCHES
Samen werken aan een groener en gezonder Nederland – Pientere Tuinen
Pientere Tuinen heeft tot doel een groenere, gezondere leefomgeving te creëren door het bewustzijn en de motivatie bij tuinbezitters te vergroten. Pientere Tuinen is een 3-jarig project waarin 7 partijen samenwerken. De unieke aanpak van Pientere Tuinen draait om drie samenhangende onderdelen: 1) Er wordt data verzameld met een slimme sensor, 2) er wordt kwantitatief en kwalitatief onderzoek gedaan naar strategieën voor een gezonde, groene leefomgeving en blijvende gedragsverandering, en 3) er wordt advies op maat gegeven aan bewoners over de inrichting en het beheer van hun tuin en te komen (obv de data en onderzoeken). Pientere Tuinen combineert technologie/data, participatie en sociale innovatie.
PublicSpaces Conferentie – PublicSpaces
Hoe bouwen we aan een internet dat werkt voor iedereen? Een online ruimte die onze gezondheid, vrijheid en bestaansmiddelen dient en niet in de houdgreep is van Big Tech? Op 27 en 28 juni organiseren PublicSpaces en Waag Futurelab de PublicSpaces conferentie met als thema: een collectief internet. In deze pitch vertellen ze meer over het inspirerende programma vol panels, keynotes, kunst, geestverruimende cultuur en meer!
Innovatie Paviljoen Marineterrein – Gemeente Amsterdam
In het toekomstige Innovatie Paviljoen op het Marineterrein gaan verschillende pilots voor duurzame innovaties plaatsvinden. Zo worden pionierende MKB’ers ondersteund en onderzoekt de gemeente welke verandering in werkwijzen en culturen er nodig is om deze innovaties op grotere schaal door te kunnen voeren. Marlies Veld neemt jullie in haar pitch mee in de plannen voor het paviljoen.
Worden alle tankstations straks laadstations? – Over Morgen
Over Morgen ontwikkelt momenteel een ‘Tankstation Transitie Plan’. In een korte maar prikkelende pitch vertellen ze meer over dit project en de vraag; worden alle tankstations straks laadstations? Want zijn traditionele stations nog wel relevant als we in de toekomst op elke hoek van de straat kunnen laden? Hoe kan de locatie de transitie naar duurzaam transport versnellen? En hoe ziet het laadstation van de toekomst er precies uit?
WERKSESSIES
Digitaal | ChatGPT en de overheid: mogelijkheden en impact op ons werk – Jeroen Silvis en Martijn Veerman, Provincie Noord-Holland
Zorgt de techniek van ChatGPT voor een revolutie in de manier waarop we werken en samenleven? Hoe zouden overheden, zoals de provincie Noord-Holland, hiermee om moeten gaan? Wat is de impact als de techniek achter ChatGPT zich doorontwikkeld en steeds prominenter wordt gebruikt, buiten en binnen de eigen organisatie? Is het een efficiënte manier om met burgers te communiceren, beleidstukken te schrijven, of statenvragen te beantwoorden? Of zouden we onze vingers er helemaal niet aan moeten branden? Tijdens deze Demodag zullen we dieper ingaan op de mogelijkheden en potentiële impact van ChatGPT op het werk van overheden. We bespreken niet alleen de technologie zelf, maar met name ook de ethische aspecten die hierbij komen kijken. Hoe kunnen ambtenaren meegenomen in het verantwoord gebruik van deze technologie?
Energie | (English session) Local smart energy systems and P2P trading governed by citizen’s energy communities; moving from research and innovation projects to replication and upscaling – Danijela Šijačić en Mark van Wees, HvA
To mitigate climate changes and reduce CO2 emissions and in accordance with different European initiatives like renewable energy directive (RED), Clean Energy Package, and climate-neutral and smart cities mission, transition of energy system to a more sustainable and decentralized one is needed. In Amsterdam, the Buiksloterham demonstration project from ATELIER is paving the way for this transition. It is an innovation R&D project where local smart energy system and P2P trading governed by citizen’s energy coop is implemented. The ambition from ATELIER/HvA is to research how to upscale and replicate that Positive Energy District (PED). HvA invites the Amsterdam Smart City network to help prepare this upscaling (in Amsterdam) by discussing the technical, economic and social perspectives
Mobiliteit | (English session) Urban Air Mobility: order in the airspace & opportunities for an inclusive mobility system – Kerry Rohrmeier (San Jose University) in collaboration with Amsterdam Smart City partners
For this worksession, our international guest Kerry Rohrmeier will discuss the future of Urban Air Mobility with the Amsterdam Smart City network. Together with some of our partners Kerry will discuss this futuristic concept and its considerations. The group will dive into matters like maintaining order in the airspace among times of areal innovations, and how urban air mobility could contribute to a more inclusive mobility system.
Circulair | Plastic: We’re loving it! Van plasticverslaving naar trendbreuk – Marten Boels, MRA
De wereldwijde hoeveelheid plastic is sinds 2000 verdubbeld. We are loving it! Het is tegelijk ook echt een probleem van onze generatie. Daarvoor kunnen we niemand de schuld geven, maar onszelf. En steeds meer bewijs wijst op de gevaren van microplastics: in het milieu, in dieren en ook in onszelf. Het is kortom hoog tijd voor een trendbreuk in het plasticgebruik. Doel van de sessie is om kennis uit te wisselen en over oplossingsrichtingen te sparren. De partners in de Metropoolregio Amsterdam (MRA) komen graag te spreken over oplossingsrichtingen.